Letošní ročník

Město Železný Rhûngaroth. Založeno v roce 2770, kdy drak Šmak zpustošil Osamělou horu. Co bylo dříve jen třemi tržišti, to vyrostlo v bohaté obchodní město. Svoji nezávislost si však muselo vybojovat. A ne vždy v tomto boji malé Rhûngarothské království vítězilo, ostatně ve výročí dne, kdy Esgaroth načas ovládl město, se dodnes drží smutek. Nakonec ale město okupanty porazilo. Tváří v tvář zhoršující se situaci se mocní sousedé rozhodli uzavřít mír, ochotní tolerovat Rhûngaroth, pokud se z něj stane volně přístupné obchodní středisko severu. Jedni se snaží v ostré konkurenci obstát a druzí tím strádají…

I na sousední Esgaroth došlo – to když se Srdcovému esu, staré dolské rozvědce, podařilo zmocnit se Jezerního Města a vynutit si, byť prozatím odložený, nástup mladého dolského prince Theothaina na trůn. Nyní se píše rok 2784 Třetího věku. Princ Theothain si musí dle dohody vybrat v Rhûngarothu ženu a poté se vydá na západ převzít vládu.

Bál je za dveřmi. Kdo ví, co se semele tentokrát. V Rhûngarothu vládne napětí: mezi úspěšnými a neúspěšnými, mezi starousedlíky a přistěhovalci, mezi monarchisty a republikány. Stíny ovládly ulice. A křehká rovnováha nevydrží věčně… Komu věřit?

Na tomto letním táboře si vyzkoušíš, jaké to je stát v řadě štítů nebo bránit pevnost. Budeš moci naplánovat se spolubojovníky i celé vojenské tažení. Pokud se necítíš být válečníkem, co třeba zkusit roli potulného barda, trpasličího kováře, elfího lovce či hobitího léčitele? Každý si najde roli, která ho chytne! Vyzkoušej larp – hraní postav naživo!
Přijeď si užít tábor se skvělými lidmi, se stovkami připravených rekvizit, s možností si zabojovat o skutečnou tvrz a s přátelskými vedoucími! Těšíme se na tebe! 🙂

Termín: 8. 8. 2020 – 17. 8. 2020
Místo: Outdoor Resort Březová, STAN
Věk: 12–19 let*
*) Nesedí-li vám věkové rozmezí, máme i tábor pro menší válečníky a bojovnice. Více informací zde.

Co přesně se bude na táboře dít?

Celotáborovka

Hlavní částí čtvrtého ročníku tábora bude rhûngarothské roleplay, čili larp – hraní rolí naživo (Co je to larp?). Hra bude probíhat ve městě Železný Rhûngaroth (město vytvořené na I. ročníku našimi táborníky) a jeho okolí. Každý si vytvoří postavu, kterou bude hrát (začátečníci se nemusí pokoušet o nic komplikovaného). Možné je vymyslet téměř cokoli, nicméně máme zde určitá rámcová omezení, pod která se ale dá dostat vícero věcí…

Prvním omezením je rasa postavy. Hrát je možno za lidi, lesní elfy (vznešenější elfové pouze po dohodě), trpaslíky a hobity.

Nový čaroděj se svými učedníky

Svoji postavu budeš moci učit nejrůznějším schopnostem od válečnických přes léčitelské až po různé profesní (lov, hornictví, kovářství, zemědělství…). Rozhodneš-li se hrát mága, většina těchto schopností se ti uzavře, ale otevře se ti jiný, kouzelný svět, na základě toho, jaké rasy bude tvá postava (elfí, lidská a trpasličí magie je dosti odlišná… hobitům je magie nepřístupná — na mágy je však potřeba velmi dobrý kostým). Všem budou navíc přístupné takzvané sociální dovednosti, které by ti měly pomoci kompenzovat nevýhody tebe samého, což ti umožní si zahrát i něco naprosto odlišného od tvého charakteru – budeš-li chtít. O tom je celé naše roleplay – dostáváš od nás spousty příležitostí a je jen na tobě, které a jak využiješ 🙂

Bitva před tvrzí

Kromě tohoto hraní postav budeš přidělen na základě svého kostýmu, přání a vyváženosti hry do frakce, za kterou budeš na táboře bojovat v bitvách. Důležité je, že to nijak nesouvisí s tím, jakou postavu hraješ v rhûngarothském roleplay. (Můžeš být ve frakci skřetů a přitom v Rhûngarothu hrát elfího alchymistu.)

Seznam frakcí:

Světlá: Gondorská říše, Rohanské království, Trpaslíci z Morie nezveřejněná frakce.
Temná: Skřeti z Mordoru, Jižané z Haradu, Lidé z Vrchoviny, Východňané z Rhûnu.

Kam dál?

  • Zaujal-li tě tábor, pak se můžeš registrovat zde.
  • Novinky k táboru (aktuálnímu ročníku) nalezneš buď průběžně zde na webu, nebo na facebookové stránce fantasy táborů (je přístupná i těm, kteří facebook nemají).
  • Přemýšlíš, co si vzít s sebou? Tady nalezneš vše potřebné.
  • Jsi příliš malý na to, aby ses vlezl do věkového limitu? Nevadí, máme i juniorský tábor!
  • Máš dotaz, na který jsi na tomto webu nenašel/nenašla odpověď? Napiš nám na naši facebookovou stránku!