Letošní ročník

Je tomu devět roků od doby, kdy drak Šmak zničil království Erebor a Dol. Žijeme již několik let v Železném Rhûngarothu, neutrálním městě v podhůří Železných hor. Za tu dobu jsme čelili černokněžníkům i skřetům, odvrátili jsme se od republiky a zvolili si krále, přežili vládu triumvirátu a odolali jsme náporům nepřátel ze všech stran. Alespoň prozatím.

Časy se mění. Král odvolal městskou radu a s nově zvolenými radními jistě přijdou změny. Zda k lepšímu, či k horšímu, je na vás. Město totiž vedete vy, táborníci.

Mezitím se Údolím Anduiny prohnala válka, která přinesla osvobození Roklinky i Khazad-dûm zbraněmi trpaslíků a elfů. Skřetí moc v Mlžných horách byla zničena. Jižněji se však Sauronovým stoupencům dařilo: Východňanům se totiž podařilo překročit Anduinu a vstoupit do Rohanu. Jak se zdá, nebudou lidé z Rhûnu jediným problémem, který bude pálit krále z Edorasu a správce Minas Tirith. Majáky vzplály.

Na tomto letním táboře si vyzkoušíš, jaké to je stát v řadě štítů nebo bránit pevnost. Budeš moci naplánovat se spolubojovníky i celé vojenské tažení. Pokud se necítíš být válečníkem, co třeba zkusit roli potulného barda, trpasličího kováře, elfího lovce či hobitího léčitele? Každý si najde roli, která ho chytne! Vyzkoušej larp – hraní postav naživo!
Přijeď si užít tábor se skvělými lidmi, se stovkami připravených rekvizit, s možností si zabojovat o skutečnou tvrz a s přátelskými vedoucími! Těšíme se na tebe! 🙂

Termín: 10. 8. 2019 — 19. 8. 2019
Místo: Outdoor Resort Březová, STAN
Věk: 12–19 let*
*) Nesedí-li vám věkové rozmezí, máme i tábor pro menší válečníky a bojovnice. Více informací zde.

Co přesně se bude na táboře dít?

Celotaborovka_2
Celotáborovka

Hlavní částí čtvrtého ročníku tábora bude rhûngarothské roleplay, čili larp – hraní rolí naživo (Co je to larp?). Hra bude probíhat ve městě Železný Rhûngaroth (město vytvořené na I. ročníku našimi táborníky) a jeho okolí. Každý si vytvoří postavu, kterou bude hrát (začátečníci se nemusí pokoušet o nic komplikovaného). Možné je vymyslet téměř cokoli, nicméně máme zde určitá rámcová omezení, pod která se ale dá dostat vícero věcí…

Prvním omezením je rasa postavy. Hrát je možno za lidi, lesní elfy (vznešenější elfové pouze po dohodě), trpaslíky a hobity.

Nový čaroděj se svými učedníky

Svoji postavu budeš moci učit nejrůznějším schopnostem od válečnických přes léčitelské až po různé profesní (lov, hornictví, kovářství, zemědělství…). Rozhodneš-li se hrát mága, většina těchto schopností se ti uzavře, ale otevře se ti jiný, kouzelný svět, na základě toho, jaké rasy bude tvá postava (elfí, lidská a trpasličí magie je dosti odlišná… hobitům je magie nepřístupná — na mágy je však potřeba velmi dobrý kostým). Všem budou navíc přístupné takzvané sociální dovednosti, které by ti měly pomoci kompenzovat nevýhody tebe samého, což ti umožní si zahrát i něco naprosto odlišného od tvého charakteru – budeš-li chtít. O tom je celé naše roleplay – dostáváš od nás spousty příležitostí a je jen na tobě, které a jak využiješ 🙂

Bitva před tvrzí

Kromě tohoto hraní postav budeš přidělen na základě svého kostýmu, přání a vyváženosti hry do frakce, za kterou budeš na táboře bojovat v bitvách. To nijak nesouvisí s tím, jakou postavu hraješ v rhûngarothském roleplay! Zároveň se budeš podílet na bitevních plánech své frakce v takzvaných taktikách. Je třeba totiž vymyslet správné rozkazy armádám a špionům a spočíst finance.

Seznam frakcí:
Světlá: Gondorská říše, Rohanské království, Lidé z Dol Amrothu, Trpaslíci z Údolí Anduiny.
Temná: Skřeti z MordoruJižané z HaraduKorzáři z Umbaru, Východňané z Rhûnu.

Kam dál?

   • Zaujal-li tě tábor, pak se můžeš registrovat zde.
   • Novinky k táboru (aktuálnímu ročníku) nalezneš buď průběžně zde na webu, nebo na facebookové stránce fantasy táborů (je přístupná i těm, kteří facebook nemají).
   • Přemýšlíš, co si vzít s sebou? Tady nalezneš vše potřebné.
   • Jsi příliš malý na to, aby ses vlezl do věkového limitu? Nevadí, máme i juniorský tábor!
  • Máš dotaz, na který jsi na tomto webu nenašel/nenašla odpověď? Napiš nám na naši facebookovou stránku!