Letošní ročník

Město Železný Rhûngaroth. Založeno v roce 2770, kdy drak Šmak zpustošil Osamělou horu. Co bylo dříve jen třemi tržišti, to vyrostlo v bohaté obchodní město. Svoji nezávislost si však muselo hned  několikrát vybojovat.

Konečně však zavládl mír. V sousedním Esgarothu vládne spřátelený král Theothain I., který v našem městě vyrůstal, spolu s královnou, kterou jsme mu vybrali. Obchod prosperuje a naši občané bohatnou.

Avšak naší malé zemi není souzeno žít v míru. Když se král vrátil do města, mysleli jsme si, že to bude nový začátek, v něčem návrat starých časů. A přesně v tu chvíli, kdy jsme polevili v ostražitosti, zaútočil nejstarší z našich nepřátel – skřeti. Zrádně se zmocnili naší královny. Král slíbil, že tomu, kdo jeho milovanou paní vysvobodí, tomu splní jedno jakékoli přání.

Na tomto letním táboře se společně vydáme do fantasy světa Středozemě, kde by snad chtěl žít každý. Každý z nás si vytvoří postavu, se kterou vyrazí objevovat netušené možnosti larpu – hraní postav naživo. Hrát budeme v našem fiktivním městě Železný Rhûngaroth a v jeho okolí. Můžeš zkusit například roli potulného barda, trpasličího kováře, elfího alchymisty či hobitího léčitele. Máš-li ambice, kandiduj do městské rady nebo rozšiřuj vliv své frakce v království ztvárněném na taktické mapě. Pokud si chceš hlavně zabojovat, je tu divoký skřetí kmen, služba u hraničářů nebo třeba městská stráž. Možností je nepočítaně a každý si najde roli, která ho chytne. Začne-li hledat. 🙂

Celý čas nebudeme jenom hrát za naše postavy. Několikrát se spolu utkáme i v bitvách. Vyzkoušíš si tak, jaké to je stát v řadě štítů nebo bránit pevnost. Od larpu si odpočineme na adrenalinovém vybavení střediska nebo v bazénu.

Přijeď si užít tábor se skvělými lidmi, se stovkami připravených rekvizit, s možností si zabojovat o skutečnou tvrz a s přátelskými vedoucími! Těšíme se na tebe! 🙂

Termín: 13. 8. 2021 – 22. 8. 2021
Místo: Outdoor Resort Březová, STAN
Věk: 13–19 let*
*) Nesedí-li vám věkové rozmezí, máme i tábor pro menší válečníky a bojovnice. Více informací zde.

Jak probíhá hra?

Hlavní částí tábora bude rhûngarothské roleplay, čili larp hraní rolí naživo (Co je to larp?). Hra bude probíhat ve městě Železný Rhûngaroth (město vytvořené na I. ročníku našimi táborníky) a jeho okolí. Každý si vytvoří postavu, kterou bude hrát (začátečníci se nemusí pokoušet o nic komplikovaného). Možné je vymyslet téměř cokoli, nicméně máme zde určitá rámcová omezení, pod která se ale dá dostat vícero věcí…

Prvním omezením je rasa postavy. Hrát je možno za lidi, lesní elfy (vznešenější elfové pouze po dohodě), trpaslíky a hobity.

Svoji postavu budeš moci učit nejrůznějším schopnostem od válečnických přes léčitelské až po různé profesní (lov, hornictví, kovářství, zemědělství…). Rozhodneš-li se hrát mága, většina těchto schopností se ti uzavře, ale otevře se ti jiný, kouzelný svět, na základě toho, jaké rasy bude tvá postava (elfí, lidská a trpasličí magie je dosti odlišná… hobitům je magie nepřístupná na mágy je však potřeba velmi dobrý kostým). Všem budou navíc přístupné takzvané sociální dovednosti, které by ti měly pomoci kompenzovat nevýhody tebe samého, což ti umožní si zahrát i něco naprosto odlišného od tvého charakteru – budeš-li chtít. O tom je celé naše roleplay – dostáváš od nás spousty příležitostí a je jen na tobě, které a jak využiješ 🙂

Kromě tohoto hraní postav budeš přidělen na základě svého kostýmu, přání a vyváženosti hry do frakce, za kterou budeš na táboře bojovat v bitvách. Důležité je, že to nijak nesouvisí s tím, jakou postavu hraješ v rhûngarothském roleplay. (Můžeš být ve frakci skřetů a přitom v Rhûngarothu hrát elfího alchymistu.)

Seznam frakcí:

Světlá: Gondorská říše, Rohanské království, Trpaslíci z Morie, Elfové z Lothlórienu.
Temná: Skřeti z Mordoru, Jižané z Haradu, Lidé z Vrchoviny, Východňané z Rhûnu.

Kam dál?

  • Zaujal-li tě tábor, pak se můžeš registrovat zde.
  • Novinky k táboru (aktuálnímu ročníku) nalezneš buď průběžně zde na webu, nebo na facebookové stránce fantasy táborů (je přístupná i těm, kteří facebook nemají).
  • Přemýšlíš, co si vzít s sebou? Tady nalezneš vše potřebné.
  • Jsi příliš malý na to, aby ses vlezl do věkového limitu? Nevadí, máme i juniorský tábor!
  • Máš dotaz, na který jsi na tomto webu nenašel/nenašla odpověď? Napiš nám na naši facebookovou stránku!